Metsaülikooli päevad on tihedalt sisustatud eripalgeliste tegevustega:

Loengud ja paneelid

Kuulame loenguid, kus oma eriala eksperdid viivad meid oma teemas sõlmpunktidena, mille järel saame ühises arutelus otsida paremaid lahendusi. Päeva jooksul toimub kaks seda laadi loeng-paneel sessiooni, millest igaüks valgustab selle aasta teemat eri vaatenurgast. Kuna arutlused arenevad uue informatsiooni saamisel päevast päeva, siis on Metsaülikooli tavaks olla kohal kogu ürituse jooksul.

Avatud ruum

Metsaülikooli on avatud ruumi eesmärgiks diskuteerida teemadel, mis loenguruumis ajapuuduse või oma „sügavuse“ tõttu nõuavad pisut pikemat käsitlemist. Avatud ruumis on igal Metsaülikooli osalejal võimalus tulla välja oma teemaga, kutsudes teisi selle üle arutlema ja lahendusi otsima. Metsaülikooli avatud ruum järgib samu reegleid, mis on iseloomulikud kaasamise metoodikale ehk neljale põhimõttele ja ühele seadusele.

Loe lisa: https://www.kaasamine.ee/meetodid/avatud-ruum

Hommikused mõttekojad

Hommikuse mõttekoja eesmärgiks on virgutada meie vaimu enne tihedat arutelupäeva. Osalejatele on pakutud peateemaga lähemalt ja kaugemalt seotud teemasid, mille üle mõttekojas osalejad saavad diskuteerida. Formaat näeb ette, et mõttekoja läbiviija teeb igal hommikul 5–10 minutilise sissejuhatuse, mille järel saavad osalejad avaldada oma arvamust ja seisukohti. Mõttekoja vedaja ja osalejad on kõigil neljal hommikul samad.

Metsaball

Metsaball on Metsaülikooli üks pikaajalisemaid traditsioone. Viimasel õhtul toimub omamoodi ball, kus kantakse, võimaluse korral, rahvuslike motiividega riideid või rahvarõivaid. Peol on rahvuslik toit, hoogne tants, esinejad ja peokõned. Metsaballi kõrghetk on ballitordi lahti lõikamine. Metsaball kestab varajaste hommikutundideni jalakeerutamise ja meeleoluka tantsumuusikaga. Mõnel aastal antakse metsaballil üle ka Metsakoll – auhind Metsaülikooli kauaaegsele sõbrale ja toetajale.

Vaba aeg

Sisukatele diskussioonidele vahelduseks on iga päev hetk, mil osaleja saab pühenduda endale – kas raamatut lugedes, ujudes, võrkpalli mängides või mõttekaaslastega Kääriku metsades jalutades. Ikka selleks, et vaimule puhkust anda!